Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Piękne, lśniące i białe zęby są marzeniem niejednego z nas. Jako że nie każdy rodzi się z naturalnie białymi zębami, możliwe jest rozjaśnienie ich koloru w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Jak się przygotować do zabiegu? Czy wybielanie w gabinecie dentystycznym jest bolesne?

Wybielanie zębów - o czym należy pamiętać przed zabiegiem?
Na wstępie warto zaznaczyć, że wybielanie zębów nie jest zabiegiem bolesnym. Jednak aby można było mu się całkowicie bezpiecznie poddać, konieczne jest przede wszystkim właściwe przygotowanie zębów. Podstawą jest tu wyleczenie wszystkich ubytków oraz usunięcie kamienia oraz osadu nazębnego. Warto także wcześniej dowiedzieć się, jakie produkty należy wykluczyć z diety, a jakie do niej włączyć, bezpośrednio po wybielaniu. Pacjent, który spełnia powyższe warunki może spokojnie przestąpić do zabiegu wybielania.

Jak wygląda wybielanie zębów u stomatologa?
Wybielanie zębów Rzeszów rozpoczyna się od odpowiedniej higienizacji. Następnym krokiem jest przystąpienie do zabiegu z użyciem żelu z nadtlenkiem wodoru oraz specjalnej lampy LED. Stomatolog bardzo dokładnie nakłada żel na zęby, by później poddać go naświetlaniu emitowanych przez lampę promieni niebieskich. Aktywowany przez światło żel utlenia znajdujące się na zębach przebarwienia, rozjaśniając ich kolor. Jeden zabieg składa się z trzech 15-minutowych serii.

Biała dieta - co to takiego?
Aby utrzymać efekty wybielania, konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych. Bezpośrednio po zabiegu nie należy spożywać kawy, czerwonego wina, herbaty oraz pokarmów mogących powodować powstawanie nowych przebarwień. Ważne jest zachowanie "białej diety". Jak nazwa wskazuje, to jadłospis zawierający przede wszystkim produkty pozbawione intensywnych kolorów. Dopuszczalne jest więc spożywanie nabiału, jasnych makaronów i ryżu, białych ryb oraz warzyw. Dietę tę należy stosować do kilku tygodni od zabiegu wybielania zębów.

Dodane opinie gabinetów: (3)
Monika
Uwielbiam to jak wygląda mój uśmiech po zabiegu wybielania!
Oliwia
Chciałabym mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech...
Iza
Wybielanie zębów zastanawia mnie już od dawna. Ten artykuł dostarczył mi dużo wiedzy.
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Ortodonta to specjalista w leczeniu oraz profilakt...
Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się dużą p...
Decyzja o usunięciu zęba zawsze wynika z pewnej ...
Każdy marzy o pięknym, zdrowym i zadbanym uśmie...
Leczenie kanałowe zębów, inaczej endodoncja, to...
Opieka stomatologiczna (dentysta Rzeszów) nad kob...