Operacja tarczycy

Operacja tarczycy
Kiedy konieczna jest operacja tarczycy? Czy warto się na nią decydować czy są inne metody wyleczenia? Jakie mogą być komplikacje po zabiegu?
 
Operacja tarczycy może okazać się konieczna w przypadku gdy masz wole tarczycowe lub guzki. Przed operacją przeprowadzone muszą być specjalistyczne badania, dzięki którym łatwiej będzie określić, czy operacja jest niezbędna.
W przypadku dużych guzów, które uciskają na drogi oddechowe lub powiększają się mimo brania leków, operacja będzie nieunikniona. W przypadku guzów, warto sprawdzić czy nie są one złośliwe. W zależności od tego, jak poważna jest choroba, wyciąć można jeden płat, płat z cieśnią i fragmentem drugiego płatu, jak również cały gruczoł tarczycy.
Podczas operacji, pacjent jest pod pełną narkozą. Po zabiegu średni pobyt pacjenta w szpitalu wynosi tydzień. Jednak po operacji tarczycy, ważne jest, aby pacjent był pod stałą opieką endokrynologa. Po zabiegu może pojawić się chrypka, która utrzymuje się nawet do roku czasu. Kilkucentymetrowa blizna nie jest bardzo widoczna. Mimo, że rzadko, jednak zdarzają się również powikłania po operacji. Do najczęściej występujących zaliczyć można usunięcie przytarczycy oraz uszkodzenie nerwu krtaniowego wstecznego lub górnego. 
Dodane opinie gabinetów: (1)
Urszula
U mnie na całe szczęście problemy z tarczycą skończyły się na zażywaniu leków.
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń gabinet
pierwszy
Ocena: 4.75/5 (12 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Ortodonta to specjalista w leczeniu oraz profilakt...
Implanty to kategorycznie najbardziej rentowna for...
Niestety, ale twoje zęby zawodzą cię? Nie martw...
Każdy marzy o pięknym, zdrowym i zadbanym uśmie...
Powikłania w trakcie, jak i po leczeniu ortodonty...
To właśnie protetyka Rzeszów pozwala na odtworz...