Witaminy

Witaminy

Witaminy i mikroelementy są bardzo ważne, aby organizm funkcjonował prawidłowo. Są istotne dla zdrowia, właściwego działania poszczególnych układów. Niedobór którejś witaminy może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia, a nawet powodować wiele poważnych chorób. 

W ostatnim czasie „modne” stało się spożywanie suplementów diety, które zawierają w sobie cenne witaminy i minerały. Pamiętajmy jednak, że najlepiej organizm przyswaja te składniki odżywcze, które znajdują się w pożywieniu.
W przypadku witamin są to głównie warzywa oraz owoce. Dietetycy zachęcają do tego, by spożywać co najmniej pięć porcji warzyw i owoców w ciągu dnia – pod różną postacią (na przykład soków). 
Niedobór witamin może być spowodowany różnymi czynnikami – chorobą, nieprawidłowym odżywianiem się, a nawet unikaniem słońca. Każda witamina odpowiada za określone aspekty w organizmie.
Niedobór witaminy C spowodować może problemy z dziąsłami i zębami, zaś niedobór witaminy D skutkować może osłabieniem kości. Brak witaminy A prowadzi do tak zwanej kurzej ślepoty, zaś brak witaminy B może prowadzić do zmęczenia, osłabienia organizmu. Brak witamin jest bardzo groźny, ale nie oznacza to, iż witaminy przyjmować należy w zwiększonej dawce. Można sięgać w rozsądny sposób po preparaty witaminowe. 
Witaminy w owocach i warzywach na pewno nam nie zaszkodzą, ale nadmierne spożywanie suplementów diety może być równie groźne, co brak witamin. Pamiętajmy, że nasze zdrowie zależne jest w znacznej mierze od tego co jemy, a także od trybu życia, jaki prowadzimy.  

Dodane opinie gabinetów: (4)
Daniel
Suplementy dzisiaj mamy na wszystko, często ładnie zapakowane tak aby drożej sprzedać. Ja postawiłem na dietetyka i zdrowe odżywianie.
ada
Fajny artykuł.
Joasia
Witaminy i suplementy są bardzo ważne w funkcjonowaniu naszego organizmu.
Ala
Najlepiej wybierać naturalnie występujące witaminy. Mamy tak ogromny wybór warzyw i owoców, że każdy powinien je spożywać tak jak zachęcają dietetycy. Smaczne i pożyteczne!
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 4.75/5 (12 opinii)

Stomatologia dziecięca nierozłącznie powiązana...
Stomatolog nie zawsze kojarzy się dobrze dla każ...
Piękne, lśniące i białe zęby są marzeniem ni...
Zdrowe i pełne uzębienie to wizytówka, na...
Dentysta Rzeszów - lekarz, który u wielu ludzi b...
Most porcelanowy to jedna z wielu metod uzupełnia...