Czym zajmuje się ortodonta?

Czym zajmuje się ortodonta?

Ortodonta to specjalista w leczeniu oraz profilaktyce wad zgryzu. Lekarz tej dziedziny potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o wygląd naszych zębów. Ortodonta Rzeszów jest niezbędny przy leczeniu wad zgryzu.

Jakie objawy powinny nakłonić nas do wizyty u lekarza ortodonty?
Nieprawidłowe ułożenie zębów może prowadzić do wielu schorzeń, takich jak wady wymowy, czy ból spowodowany przez zatłoczone zęby. Często też doskwiera problem przy żuciu pokarmu, a to staje się bardziej problematyczne. Równie ważną kwestią jest pewność siebie. Często przez nieestetycznie wyglądający łuk zębowy odczuwamy wstyd i lęk przed uśmiechaniem się, a to wpływa na naszą negatywną samoocenę. Zdarza się też, że nasz stomatolog zaleci nam wizytę u ortodonty. Nie należy tego lekceważyć. Dlatego też ważny w naszym życiu jest ortodonta. Jeżeli zauważymy chociaż jedną z tych przesłanek warto udać się na wizytę kontrolną w gabinecie ortodontycznym. Specjalista z pewnością udzieli fachowych porad, postawi trafną diagnozę oraz zaproponuje leczenie. Ważne jest, aby wybrać profesjonalistę, który jest kompetentny, doświadczony i przyjazny dla pacjenta.

Im wcześniej tym lepiej
Udowodnione jest, że dzieci przechodzą o wiele lepiej leczenie ortodontyczne nawet od piątego roku życia. Powoduje to mniejsze nasilanie się wady zgryzu w późniejszym wieku. Najbardziej optymalnym czasem do przeprowadzania leczenia ortodontycznego jest okres dojrzewania. Leczenie wady zgryzu u osoby dorosłej nie jest już tak proste. W tym przypadku wykorzystuje się inną technikę leczenia ortodontycznego, ponieważ nie rozwijają się już stawy u dorosłych pacjentów. Ten proces jest u nich już zakończony, ale nie wyklucza to rozpoczęcia leczenia wady zgryzu w tym wieku.

Jak wygląda przebieg leczenia ortodontycznego?
Szacowany czas leczenia ortodontycznego wynosi od 12 do 24 miesięcy. W niektórych przypadkach potrzeba znacznie więcej czasu na pozbycie się problemu wady zgryzu. Trzeba podchodzić do tego bardzo indywidualnie. Na długość leczenia wpływa metoda i rodzaj aparatu ortodontycznego oraz intensywność problemu.

Dodane opinie gabinetów: (1)
Michał
Bardzo ważny specjalista, miałem za młodu duże problemy ze zgryzem i nienawidziłem tych wizyt i noszenia aparatu ale teraz dobrze wiem, ze to jest jedyne i słuszne rozwiązanie.
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Oceń gabinet
pierwszy

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba, która...
Przyczyn kaszlu jest wiele - niektóre z nich moż...
Afty to niezwykle często spotykana dolegliwość ...
Zęby są równie ważne jak wszystko inne w organ...
Powikłania w trakcie, jak i po leczeniu ortodonty...
Ortodonta to specjalista w leczeniu oraz profilakt...