Powikłania po nieudanych zabiegach medycyny estetycznej

Powikłania po nieudanych zabiegach medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się dużą popularnością. Są coraz łatwiej dostępne, szybkie i mało ryzykowne. Warto jednak wiedzieć, że nie ma zabiegów, które gwarantują 100 proc. bezpieczeństwa. Każdy z nich jest w mniejszym lub większym stopniu obarczony możliwością powikłań jak każda inna procedura medyczna. Zachowując zdrowy rozsądek i zwracając uwagę na kilka istotnych kwestii, możemy się jednak przed nimi ustrzec.

Co wpływa na bezpieczeństwo zabiegów?
Zabiegi medycyny estetycznej ingerują w ciało człowieka, choć w mniejszym stopniu niż chirurgia plastyczna. Ich działanie w dużej mierze polega na naruszeniu bariery skórnej, wywoływaniu urazów bądź mechanicznych podrażnień. Wszystko jednak odbywa się w sposób kontrolowany, dzięki czemu z reguły nie wpływa negatywnie na zdrowie pacjenta. Istnieje jednak kilka warunków, które powinny być bezwzględnie przestrzegane. Przede wszystkim, podstawą do wykonania jakiegokolwiek zabiegu jest właściwa kwalifikacja. Nie bez powodu terapia w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, która pozwala ocenić stan zdrowia pacjenta oraz ustalić czy nie istnieją przeciwwskazania. Istotne jest również całe wyposażenie kliniki, sprzęt i narzędzia oraz doświadczenie i wiedza osoby wykonującej zabieg.

Jakie powikłania grożą pacjentowi po nieudanych zabiegach medycyny estetycznej?
Źle wykonane zabiegi sprawiają najczęściej, że efekt je daleki od oczekiwań. Niekiedy jednak występują przypadki, że oprócz nieestetycznego rezultatu dochodzi do poważnego uszczerbku na zdrowiu, a nawet sytuacji zagrażającej życiu. Jeśli trafimy na niekompetentną osobę, mogą nas spotkać naprawdę przykre konsekwencje. Do najczęstszych z nich należą blizny i przebarwienia. Częstym problemem jest również opuchlizna i duża bolesność w miejscu, w którym wykonywany był zabieg. Przy depilacji laserowej wielokrotnie dochodzi do poparzeń, a podczas stosowania wypełniaczy z niesprawdzonych źródeł mogą wystąpić silne alergie a w skrajnych przypadkach wstrząs anafilaktyczny. Zdarzają się również przypadki martwicy skóry a nawet utraty wzroku czy zakażenia mózgu, do zgonu włącznie.

Kiedy najczęściej dochodzi do powikłań?
Liczba osób, które zgłaszają się każdego roku z powikłaniami pozabiegowymi stale rośnie. Najwięcej działań niepożądanych pojawia się w sytuacji, gdy poddajemy się zabiegowi u osoby, które nie posiada odpowiednich kompetencji. Brak wiedzy lub bezmyślność osoby wykonującej zabieg może być przyczyną licznych problemów. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których jakość preparatów stosowanych do zabiegów jest nieodpowiednia. Warto więc mieć na uwadze, że do zabiegów powinny być stosowane wyłącznie zarejestrowane wyroby medyczne, pochodzące z legalnych źródeł i zarejestrowane w odpowiednim Urzędzie.
Do tego dochodzą również kwestie epidemiologiczne. Niezachowanie zasad sterylności oraz antyseptyki również obniżyć poziom bezpieczeństwa takich zabiegów. Zdarzają się również przypadki, że pacjenci zatają przed lekarzem fakt, który dyskwalifikuje do wykonania zabiegu, należy jednak mieć świadomość, że takie zachowanie jest skrajnie niebezpieczne.

Jeśli poszukujesz miejsca, w którym zabiegi przeprowadzają profesjonaliści, sprawdź ofertę Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy. Wiecej informacji tutaj https://www.drparda.com.pl/blog/nieudany-zabieg-powiekszania-ust-kwasem-hialuronowym-co-zrobic-w-tej-sytuacji

Dodane opinie gabinetów: (4)
Klaudia
Dlatego w każdej kwestii, a zwłaszcza jeśli o medycynę estetyczną chodzi, korzystam tylko i wyłącznie z renomowanych placówek.
Sara
Takie zabiegi przede wszystkim powinny być bezpieczne. Polecam klinikę dr Pardy.
~Sylwia
Po przeczytaniu tego artykułu, zdecydowałam się jednak na klinikę Pani dr Pardy. Klinika ta cieszy się dużą popularnością, ma dużo dobrych opinii a klienci są bardzo zadowoleni z proponowanych usług.
~Asia
Warto czasem przeczytać interesujący artykuł, aby uniknąć powikłań po zabiegach medycyny estetycznej.
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń gabinet
pierwszy
Oceń gabinet
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Decyzja o usunięciu zęba zawsze wynika z pewnej ...
Piękny, śnieżnobiały uśmiech to jedna z najba...
Webinary https://www.neovinci.pl/oferta/webinary s...
To właśnie protetyka Rzeszów pozwala na odtworz...
Najważniejsze jest, aby nie wpadać w panikę, po...
Zdrowe i pełne uzębienie to wizytówka, na...