Jak dbać o implanty?

Jak dbać o implanty?

Piękny i zadbany uśmiech jest marzeniem każdego z nas, jednakże ze względu na różne choroby, np. próchnicę czy nieleczoną parodontozę może dojść do utraty zębów. Właśnie w takim przypadku skutecznym rozwiązaniem są implanty zębowe, które nie wyróżniają się na tle naturalnych zębów, ponieważ są odwzorowaniem utraconych zębów.

Rodzaje implantów zębowych
Istnieje kilka rodzajów implantów, m.in. implanty tytanowe, które przez wielu uważane są za nieestetyczne, a także implanty cyrkonowe, które uważane są za bardziej estetyczną opcję, ponieważ substancja, z której wykonywany jest odlew, przypomina tkankę naturalnego zęba i w dużej mierze jest odporna na ścieranie. Oczywiście nie każdy może zdecydować się na implanty zębowe, ponieważ istnieje szereg przeciwwskazań, np. cukrzyca lub ciąża. Natomiast konsultacji lekarza specjalisty wymagają osoby, które zmagają się ze schorzeniami szpiku kostnego, chorobami psychicznymi, a także wadami serca http://www.kolodziejczykowie.pl/

Jak wygląda zabieg
Zabieg wszczepiania jednego implantu trwa od 20 do 40 minut. Czas gojenia implantu stomatologicznego może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, ponieważ wszystko zależne jest od szybkości procesów gojenia się. Po wszczepieniu implantu trzeba przestrzegać kilku zaleceń, które zmniejszą dolegliwości bólowe i przyśpieszą gojenie się ran. Po wykonaniu zabiegu należy na kilka godzin wstrzymać się z jedzeniem, a gdy przestanie działać znieczulenie, można zjeść coś półpłynnego i lekkiego. Przez kilka dni dobrze jest unikać gorących posiłków. Do 3 dni po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów w miejscu wszczepienia implanta. Po założeniu implantu zębowego należy unikać alkoholu oraz palenia papierosów przez kilka pierwszych dni od jego wszczepienia. Warto również wstrzymać się z aktywnością fizyczną na dwa tygodnie. Do ok. 6 tygodniu od wszczepienia implantu nie wolno go podrażniać, np. dotykając palcami czy językiem. Oczywiście niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad higieny, a także uczęszczanie na wszystkie wizyty kontrolne. 

Dodane opinie gabinetów: (0)
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (8 opinii)

Afty to niezwykle często spotykana dolegliwość ...
Piękne, lśniące i białe zęby są marzeniem ni...
Cefalometria to zdjęcie RTG czaszki z pozycji boc...
Opieka stomatologiczna (dentysta Rzeszów) nad kob...
Szukając masażysty, możemy spotkać się z wiel...
Stomatologia dziecięca nierozłącznie powiązana...