Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to jedna z najbardziej pożądanych cech, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Istnieje jednak wiele przyczyn ciemnienia zębów, od spożywania mocno barwiących pokarmów, poprzez stosowanie różnego rodzaju używek, aż po niewystarczającą higienę jamy ustnej, która powoduje odkładanie się osadów nazębnych. Niezależnie od przyczyny, nie jest to widok estetyczny, dlatego też warto zadbać o przywrócenie swoim zębom naturalnej bieli. 

Istnieje możliwość wybielania zarówno pojedynczych zębów, jak i całych ich grup. W zależności od liczby zębów poddawanych zabiegowi, istnieją dwa sposoby jego przeprowadzenia. Jeżeli naszym celem jest ulepszenie koloru jednego zęba, można to zrobić bezpośrednio w gabinecie dentystycznym. Natomiast w przypadku, gdy jest ich więcej, do wyboru mamy bezpieczniejszą metodę wybielania w domu oraz, nieco bardziej inwazyjną, przeprowadzaną przez stomatologa. W tym ostatnim przypadku stężenie użytych środków jest znacznie wyższe, a efekty widoczne są po dwóch lub trzech wizytach. Zabieg poprzedzany jest usunięciem kamienia oraz osadu nazębnego, a także piaskowaniem i polerowaniem powierzchni zębów. Dopiero po zakończeniu wstępnej higienizacji wykonywany jest zabieg wybielania, dzięki czemu uzyskany efekt jest znacznie bardziej spektakularny. Zabieg wykonywany jest za pomocą nakładek, do których wprowadzany jest specjalny żel wybielający. Można go także przeprowadzić za pomocą lamp, które dają widoczne rezultaty już po pierwszym ich zastosowaniu. Warto jednak pamiętać, że zabieg usuwa przebarwienia jedynie z zębów, a efekt wybielania nie dotyczy wypełnień czy koron. To oznacza, że konieczna może się okazać ich wymiana, dzięki czemu osiągnięty efekt będzie w pełni naturalny oraz estetyczny. Ewentualna nadwrażliwość bądź dolegliwości bólowe towarzyszące zabiegowi są czymś zupełnie normalnym i w momencie przerwania procesu na kilka dni powinny natychmiast ustąpić. 

Wybielanie zębów to zabieg zdecydowanie godny polecenia. Pozbawiony przebarwień uśmiech stanie się wyjątkową wizytówką, która zapewni nam korzystne pierwsze wrażenie niezależnie od tego, gdzie się pojawimy. Doda nam także pewności siebie i odwagi w kontaktach z innymi ludźmi, co korzystnie wpłynie na nasze życie społeczne. Wystarczy kilka wizyt u stomatologa  w Rzeszowie - Kołodziejczykowie , aby trwale odmienić wygląd swoich zębów, a tym samym znacząco poprawić komfort i jakość swojego życia.

Dodane opinie gabinetów: (0)
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Najważniejsze jest, aby nie wpadać w panikę, po...
Zdrowe i pełne uzębienie to wizytówka, na...
Decyzja o usunięciu zęba zawsze wynika z pewnej ...
Afty to niezwykle często spotykana dolegliwość ...
Powikłania w trakcie, jak i po leczeniu ortodonty...
Leczenie kanałowe, zwane również endodont...