Protezy stomatologiczne

Protezy stomatologiczne

To właśnie protetyka pozwala na odtworzenie brakującego uzębienia lub poprawę wyglądu zębów. W celu uzupełnienia uzębienia w leczeniu protetycznym wykorzystuje się najczęściej protezy. Mogą to być protezy stałe bądź też ruchome.

Protezy stałe są uzupełnieniami, które mocuje się już na stałe. Za pomocą cementów przytwierdza się je do zębów własnych pacjentów. Do stałych protez zalicza się wkłady koronowe, jak również koronowo-korzeniowe, to też mosty protetyczne. Z kolei protezy ruchome to uzupełnienia, które wprowadza się do jamy ustnej pacjenta i można je też wyjąć.
Do tej grupy zalicza się protezy nakładowe, protezy szkieletowe, protezy osiadające całkowite i częściowe. Protezy szkieletowe wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku zębów, które są zbyt rozległe aby uzupełnić je mostem. Protezy osiadające, zarówno częściowe jak i osiadające są bardzo podobne do tych szkieletowych.
Niestety ich minusem jest to, że z czasem osiadają i ich utrzymanie jest coraz trudniejsze. Wybór odpowiedniej protezy zawsze szczegółowo konsultowany jest ze stomatologiem - stomatolog Rzeszów. Każdy pacjent zmaga się bowiem z innymi problemami i rozwiązanie musi być dobrane idealnie do jego potrzeb.

Dodane opinie gabinetów: (1)
Dominika
Ważne aby taka proteza była bardzo dokładnie wykonana i dopasowana, ja nie raz wracałam do protetyka po kilku dniach w celach korekty ale to ponoć się zdarza.
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Decyzja o usunięciu zęba zawsze wynika z pewnej ...
ICON to zaawansowany technologicznie materiał, kt...
Najważniejsze jest, aby nie wpadać w panikę, po...
To właśnie protetyka Rzeszów pozwala na odtworz...
Cefalometria to zdjęcie RTG czaszki z pozycji boc...
Stomatologia dziecięca nierozłącznie powiązana...