Leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe, zwane również endodontycznym, jest największą zmorą każdego pacjenta, który przygotowuje się do wizyty u dentysty. Stanowi największy postrach i znane jest jako najbardziej nieprzyjemna oraz bolesna metoda leczenia. Jednak czy jest to opinia słuszna? Co więcej, czy jest to metoda skuteczna? Warto nieco poszerzyć swoją wiedzę, aby choć trochę zredukować stres związany z wizytą oraz strach towarzyszący samemu procesowi leczenia. 

Leczenie endodontyczne jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii, dziś jest to zabieg całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega on na oczyszczeniu oraz wypełnieniu kanałów zębowych obarczonych zmianami zapalnymi lub zgorzelinowymi miazgi. Taki sposób leczenia pozwala na uratowanie zęba przed jego, nieuchronnym w przypadku braku reakcji, usunięciem. Kiedyś leczenie kanałowe polegało na systematycznym, rozłożonym na kilka wizyt, zatruwaniu miazgi zębowej, które w efekcie miało umożliwić jej całkowite usunięcie. Dziś, dzięki nowoczesnym środkom znieczulającym, leczenie tego typu odbywa się podczas jednego spotkania. Jest ono również niezwykle skuteczne, a także znacznie tańsze niż usunięcie zęba i wstawienie w jego miejsce implantu. Dodatkowym atutem tego rodzaju zabiegu jest jego bezpieczeństwo, a ewentualne dolegliwości pojawiające się tuż po nim, takie jak opuchlizna czy stan zapalny, znikną po kilku dniach stosowania leczenia farmakologicznego. Jego wadą jest jednak czasochłonność całego procesu, który wykonywany jest w czasie jednej wizyty, a co za tym idzie, pacjent najczęściej zmuszony jest spędzić w gabinecie dentystycznym kilka godzin. Należy również uważać na powikłania, które mogą przytrafić się w czasie zabiegu. W czasie tradycyjnego leczenia kanałowego może na przykład dojść do złamania narzędzi w kanałach zębowych. Jednak prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne przyniesie pacjentowi wiele korzyści, dlatego warto rozważyć tę możliwość zanim zdecydujemy się na usunięcie obolałego zęba. 

Wygląda na to, że opinie krążące na temat leczenia kanałowego nie do końca są zgodne z prawdą. Leczenie to jest nie tylko bardzo skuteczne, ale także bezbolesne. Wystarczy zastosować znieczulenie miejscowe, by cieszyć się komfortem oraz brakiem jakichkolwiek dolegliwości bólowych w czasie zabiegu. Co więcej, leczenie endodontyczne wykonywane jest podczas jednej wizyty, co oszczędza pacjentowi zarówno czasu, jak i zbędnego stresu. 

Dodane opinie gabinetów: (4)
Ola
Leczenie kanałowe to nic miłego, ale nieraz nie ma innego wyjścia, u mnie na całe szczęście przebiegło skutecznie i bez powikłań.
Ewa
Miałam kiedyś leczenie kanałowe i nie wspominam tego dobrze...
Martyna
"Kołodziejczykowie" to godny polecenia gabinet stomatologiczno-ortodontyczny. Leczę tam moje zęby od lat i cały czas, niezmiennie jestem zadowolona.
Adam
Od dziecka bałem się leczenia kanałowego zwanego również leczeniem endodontycznym. Była to moja największa zmora. W czasie tradycyjnego leczenia kanałowego może na przykład dojść do złamania narzędzi w kanałach zębowych. Jednak prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne przyniesie nam wiele korzyści, dlatego warto rozważyć tę możliwość zanim zdecydujemy się na usunięcie obolałego zęba. Taką możliwość daje nam gabinet stomatologiczny w Rzeszowie - Kołodziejczykowie. Zabieg jest przeprowadzany pod okiem doświadczonego i wykwalifikowane stomatologa oraz jest znacznie mniej bolesny. Polecam
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Oceń gabinet
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Zęby są równie ważne jak wszystko inne w organ...
Powikłania w trakcie, jak i po leczeniu ortodonty...
Nadwrażliwość zębów objawia się poprzez dotk...
Cefalometria to zdjęcie RTG czaszki z pozycji boc...
Implanty dentystyczne to na dzień dzisiejszy zdec...
Opieka stomatologiczna (dentysta Rzeszów) nad kob...