Jakie są przeciwwskazania do zastosowania implantów?

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania implantów?

Każdy marzy o pięknym, zdrowym i zadbanym uśmiechu, jednakże niektóre choroby zębów, np. próchnica, powodują ich częściową utratę. W takim przypadku, aby przywrócić sobie przepiękny uśmiech, można zdecydować się na implanty zębowe. Czym tak właściwie jest implant zębowy?

Jest to struktura, która umożliwia odtworzenie zęba, którego utraciliśmy. Implant jest podstawą całej konstrukcji, ponieważ jest to śruba, którą wszczepia się w miejsce, w którym znajdował się korzeń zęba. Na implancie montowana jest korona protetyczna, która jest dopasowywana do reszty naturalnych zębów - ich kształtu, wielkości oraz kolorystyki. Jeżeli chcemy zdecydować się na implanty, należy wybrać się do dobrego stomatologa, który jest doświadczony w temacie i uwzględni wszystkie oczekiwania swojego pacjenta, a także jego możliwości finansowe http://www.kolodziejczykowie.pl/

Implanty stomatologiczne najczęściej stosowane są u osób, które utraciły zarówno jednego zęba, jak i kilka zębów, a nawet większą część zgryzu. Implanty można zastosować przy nieleczonej parodontozie, przy wyniszczeniu zębów przez próchnicę, a także przy niewykształceniu zawiązek zębowych.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy może zdecydować się na implanty zębowe, ponieważ istnieje dużo przeciwwskazań. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do implantów zębowy jest ciąża, a także cukrzyca - ponieważ w jej przypadku rany goją się wolniej, a samo wszczepienie implantu będzie zbytnio kłopotliwe. Implantów nie wolno również stosować u osób, u których całkowicie nie rozwinęły się kości szczęki, które zazwyczaj rozwijają się do 16/17. roku życia. Implantów zębowych zazwyczaj nie stosuje się również u osób, które chorują na nowotwory. Dużo przeciwwskazań związanych z implantami zębowymi związanych jest z chorobami psychicznymi i wadami serca - w takich przypadkach najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalistą, który prowadzi leczenie choroby i dowiedzieć się, czy zrobienie implantów zębowych jest możliwe, czy nie. 

Dodane opinie gabinetów: (0)
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba, która...
Most porcelanowy to jedna z wielu metod uzupełnia...
Zdrowe i pełne uzębienie to wizytówka, na...
Piękny, śnieżnobiały uśmiech to jedna z najba...
To właśnie protetyka Rzeszów pozwala na odtworz...
Afty to niezwykle często spotykana dolegliwość ...