Implanty co warto wiedzieć

Implanty co warto wiedzieć

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba, która zostaje wszczepiona w kość szczęki w miejscu, gdzie brakuje jednego lub kilku zębów. Zastępuje ona naturalny korzeń zęba i stanowi bazę dla porcelanowej lub ceramicznej korony. Decyzja o jego zamontowaniu zazwyczaj wynika ze względów estetycznych, jednak uzupełnianie braków w uzębieniu jest ważne także z medycznego punktu widzenia.

Brak jednego lub kilku zębów naraża pozostałe na większe obciążenie, co może prowadzić do ich uszkodzeń, a także przemieszczania się w jamie ustnej. Ponadto znajdująca się w miejscu zęba kość może zacząć zanikać, co powoduje w dłuższej perspektywie utratę zdrowych zębów oraz zmiany w rysach twarzy. Wynikające natomiast z ubytku nieprawidłowości przy żuciu powodują nawracające bóle głowy, a nawet problemy ze snem i trudności z mową.

Wszczepienie implantu poprzedzane jest serią badań, na podstawie wyników których lekarz wykluczy przeciwwskazania i dobierze najlepszy wariant leczenia - dentysta Rzeszów. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu przebiega bezboleśnie. Do tytanowego implantu mocowana jest korona protetyczna, czyli sztuczny ząb, która występuje w różnych rodzajach.

Na rynku dostępne są: korony metalowe, które nie są jednak rozwiązaniem estetycznym, korony akrylowe - dobrze się prezentujące, ale nietrwałe, wykonane z porcelany, dość drogie korony ceramiczne oraz korony cyrkonowe. Współcześnie najczęściej stosowanym rodzajem korony jest jednak ta wykonana z metalu i licowana porcelaną - jest trwała, a przy tym zachowuje estetyczny wygląd i bardzo dobrze imituje naturalne zęby.
To, o czym warto wiedzieć, to także fakt, że liczba implantów nie zawsze oznacza liczbę brakujących zębów. W niektórych przypadkach na jednej śrubie oprzeć można większą protezę - stanowi to rozwiązanie dla osób, które utraciły większość lub całe uzębienie.
Proces wszczepienia implantu, gojenia się rany i zamocowania korony trwa kilka miesięcy, natomiast jego cena uzależniona jest od materiału wykonania protezy.

Dodane opinie gabinetów: (1)
Kasia
Nie wiedziałam, że utrata zębów może nieść za sobą takie skutki uboczne. Dlatego tym bardziej powinniśmy dbać o naszą jamę ustną.
Napisz opinię o gabinecie stomatologicznym
Ocena końcowa gabinetu:

Podobne gabinety stomatologiczne

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 4.75/5 (12 opinii)
Oceń gabinet
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)

To właśnie protetyka Rzeszów pozwala na odtworz...
Przyczyn kaszlu jest wiele - niektóre z nich moż...
Zęby są równie ważne jak wszystko inne w organ...
Nadwrażliwość zębów objawia się poprzez dotk...
Zdrowe i pełne uzębienie to wizytówka, na...
Cefalometria to zdjęcie RTG czaszki z pozycji boc...